„Az egyik házban az a jó, hogy egészen magas és új, a másikban meg az, hogy olyan kicsi és régi.”

Milyen párhuzam van a házak és az emberi élet között? Hány élete lehet egy háznak? A házaknak kezdetben kevés szerepe volt: funkciója csupán az ember védelme volt a hideg és az eső ellen. Igen ám, de a „védelmet igénylő” ember korával és lehetőségeivel változnak az igények is – új szerepek és funkciók jelennek meg. Ezzel párhuzamosan nőtt a házaktól elvárt élettartam is. Így a ház – miközben az állandóságnak és az alapelvárásoknak épül –, folyamatos változásokon esik át.

Az előadás során alaposan körbejárjuk a fentieket, majd egy külön alkalommal, egy séta keretében megvizsgáljuk, hogyan is néz ki mindez a valóságban.

Időpont: 03.27. 18óra
Helyszín: Szimpla terem 1075 Bp., Kazinzcy u. 12.

FB esemény: https://www.facebook.com/events/1296806383810480/