Az esemény betegség miatt elmarad! :(

Előadás és könyvbemutató

A kék vércse különleges ragadozó madarunk. Telepesen költ, de fészket nem épít, jobbára a varjúfélék vagy az ember segíti lakhatási gondjainak megoldásában. Sólyom létére igencsak vonzódik az apró rovarokhoz, sőt a levegőben fecske módjára is képes elkapni azokat. A telet Afrika déli vidékein tölti, ahova szédületes hatékonysággal, alig két hét alatt jut el. A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) szakemberi 15 éve foglalkoznak a kék vércsék megismerésével. Munkájuk összefoglalója a Kék könyv, mely 240 oldalon, fantasztikus képekkel és térképekkel illusztrálva meséli el a kék vércsék életét, és a megőrzésükért tett erőfeszítéseket.

A projektről bővebben: www.falcoproject.eu
Egy korábbi előadásról így írt az index: Úgy kezdődött, hogy a vetési varjú visszaütött
Egy könyv - egy otthon: a könyv megvásárlásával az MME "Egy könyv - egy otthon" kampányát támogatja, melynek bevételét a költőtelepek fenntartására és bővítésére fordítják.
A Kék könyv elérhető az MME Boltban és az internetes áruházban.

Előadó: Palatitz Péter
Helyszín: Szimpla terem, Budapest VII. Kazinczy utca 12. (Kapucsengő: 35)
Időpont: 2019 január 9. szerda, 18:00

Az esemény ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Regisztrálni itt alább, vagy ezen a linken lehet.