„...És miért jelentkezett erre az állásra?...”

Az önéletrajzok szűrésekor egy toborzónak néha 10 másodperce van arra, hogy döntsön, esélyes lehet-e valaki egy pozícióban. Egy pályázatnál több körön kell átjutnod, és rengeteg tényezőtől függ, hogy a végén te leszel-e majd a nyertes. Ne hidd el, hogy minden csak szerencse kérdése!

Ha tényleg komolyan keresel, mindig készülj, hangolódj rá a pályázásra! Guglizz, keress interjútechnikához anyagokat, nézd meg a cég karrieroldalát, rengeteg hasznos infó elérhető a neten. Ha tudsz angolul, még egyszerűbb.
Ha pedig úgy gondolod, segítenének mások tapasztalatai, HR-es szakmai tippek és a gyakorlás, vagy kérdeznél, gyere, szívesen várunk!

Előadó: Balatonyi Márta, toborzó
Szervező: Leyrer Ágnes

Hol? Attention Klub, Budapest, 1085, Gyulai Pál utca 5

Mikor? Három, egymásra nem épülő alkalom:
2018. október 3. 18:00-19:30
2018. október 10. 18:00-19:30
2018. november 7. 18:00-19:30

Jelentkezni itt lehet:
https://goo.gl/forms/A8hn06TVICMTczlu1

Jelentkezni minden alkalomra, vagy külön-külön is lehet

A következőkről lesz szó:Első alkalom október 3, 18.00-19.30 Milyen egy jó önéletrajz?

Mikor frissítettem utoljára az önéletrajzomat? Pályázzak, ha nem felelek meg teljesen mindenben a kiírásnak? Fotóval vagy anélkül? Mit hagyjak ki? A hobbi mehet? Milyen sorrend a legjobb? Mi van, ha csak 3 oldalra fér rá? Magyarul vagy angolul adjam be?, stb.

HÁZI FELADAT: Az első alkalomra kérlek, hogy készülj egy, a profession.hu-ról kiválasztott álláshirdetéssel, amit megpályáznál. Készítsd el az önéletrajzodat, amit beküldenél. Ezt is és a hirdetést is hozd magaddal kinyomtatva.

Második alkalom október 10, 18.00-19.30

EZ AZ ALKALOM MOST MEGTELT, KÉRLEK ERRE MÁR NE JELENTKEZZETEK. 
A MÁSIKAKRA MÉG LEHET JÖNNI, ÉS ILYEN IS LESZ MAJD MÉG...

• Telefonos interjú
Éppen tankolsz, amikor végre hívnak a cégtől. Ööö…, mire is pályáztam hozzájuk? Általában ki van a vonal másik végén? Mit mondjak, ha a bérről kérdeznek?
• Személyes interjú
Mi a kötelező házi feladat, ami nélkül ne menj el, ha már idáig eljutottál? Általában csak egy dobásod van, hogy bemutasd magad úgy, hogy a végén téged válasszanak...
Plusz klasszikus interjúkérdések - gyakorlás élőben.
/Erre az alkalomra maximum 15 főt tudunk fogadni/


Ráadás alkalom ha tudsz angolul, november 7, 18.00-19.30: CV írás angolul:


Business English, jó kifejezések profi CV-hez
A ráadás alkalom előfeltétele lesz az Első alkalmon való részvétel!